Gebreidesjaals was in het MRK UDEN, kunst, klooster en kruidentuin.



                        Vitamine B. Handwerken het nieuwe mediteren.

Tentoonstelling van B.de Vos. Geinspireerd door de zusters Birgittinessen, is de tentoonstelling van het MRK Uden.
Hier te zien  een overgang tussen het oude en nieuwe manier van mediteren. Van 3 okt t.m. 3 januari.
De zusters breien hartjes gevuld met materiaal wat geschikt is als bijtring voor de baby, als de 1e tandjes doorkomen. Mensen kwamen langs het klooster om dit te kopen. Nu zijn er honderden hartjes door vrijwilligers gebreid, gevuld met stoffen van religieuze aard, die toch anders weggegooid zouden worden.
Bezoekers worden uitgenodigd om ook te breien en of je op te geven voor een cursus mediteren of een andere workshop. Zo probeert het museum wat binnenkort verbouwd wordt,meer bezoekers te trekken.

                                               http://museumvoorreligieuzekunst.nl/home


Workshop mediteren, een hoek gelijk zo ingericht als in het hippie tijdperk.
De tentoonstelling van B. de Vos.


wand met mediterende monikken uit Nepal.Je hoort en ziet ze dus!

gebreidesjaals kocht het breipatroon van de hartjes. Altijd goed voor in de kerstboom.



Eeuwenoude yantra's op zijde beschilderd.

Het restaurantgedeelt van het museum was uitgebreid geworden, smullen van een lekkere  koffie met Birgittinessen gebakje. ( gelijkend op de hoofd bedekking van de zusters van destijds.





Reacties

Populaire posts van deze blog

Muskus ossen, geven kostbare, luxe en zeer warme qiviut wol.

Schaapskooi Schijndel.

Oltre Terra. Stedelijk Museum, Amsterdam.

Breien met soja garen.

Van Gogh 2015, 125 jaar inspiratie, in het Noordbrabants museum Den Bosch.